• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Маріупольців заганяють у маргінес: горілка і пиво за ціною води, — Андрющенко

В окупованому росіянами Маріуполі Донецької області не катують і не ґвалтують місцеве населення, але там споюють людей

Окупація Маріуполя
Маріупольців заганяють у маргінес: горілка і пиво за ціною води / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко в інтерв'ю виданню "Гордон", передає "ДС".

"Дивно, але в Маріуполі практично немає ось цього всього, як у Бучі, Ірпені, – зґвалтування, тортури й усе, що стосується поводження з мирним населенням у момент окупації. Тут інше — фільтрація. Люди — у концтаборах. Ось там усе це є, там твориться жах. Але ми його не побачимо, доки не звільнимо Оленівку, доки не зайдемо до цих в'язниць. Ми побачимо руйнування, могили, але такого, як у Бучі… Не скажу, що такого немає, але це непорівнянно", — каже Андрющенко.

За його словами, у Маріуполі намагаються підтримувати видимість гарного ставлення до місцевих мешканців.

"Там чіткий план: маріупольців заганяють у маргінес — це страшно, але факт. І заганяють дуже вдало. Є речі, про які мало говорять, але дві третини Маріуполя зараз на вулиці у стані алкогольного сп'яніння у будь-якому віці. Горілка і пиво – за ціною води, і продають усім. Людей маргіналізують, а що більше ти маргіналізуєш людину, то легше нею керувати. Такі реалії міста. Тому звідти немає заяв: ой, тут погано, тут бунти", — сказав радник мера.

"Як убити громадянина? Можна катувати, як у Бучі, а можна споїти, що й роблять у Маріуполі. Мені страшно думати, що ми побачимо, коли звільнимо місто. Цілком інші розуміння про ризики та розуміння, про що вести соціальний діалог. Що ми будемо робити із цими людьми, які там", — додав Петро Андрющенко.

Як писала "ДС", російський активіст та блогер у соціальних мережах опублікував допис про події у Маріуполі, після чого влада звинуватила його у "дискредитації російської армії", а суд відправив до СІЗО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua