• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Маск та інші IT-боси закликали поки що не розвивати штучний інтелект

Група фахівців та топ-менеджерів IT-галузі закликали призупинити розробки у сфері штучного інтелекту через небезпеку для людства

digitaleducationhack.com
Реклама на dsnews.ua

Лист оприлюднений Інститутом майбутнього життя (Future of Life Institute), повідомляє "ДС".

"Системи штучного інтелекту з інтелектом, що конкурує з людиною, можуть становити серйозну небезпеку для суспільства і людства... Просунутий ШІ може являти собою глибоку зміну в історії життя на Землі і його слід планувати і керувати ним з пропорційною ретельністю та ресурсами. На жаль, такого рівня планування та управління не існує, навіть незважаючи на те, що в останні місяці лабораторії штучного інтелекту застрягли в неконтрольованій гонці з розробки та розгортання все більш потужних цифрових умів, які ніхто — навіть їхні творці — не може зрозуміти, прогнозувати чи надійно контролювати", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сучасні системи штучного інтелекту нині стають конкурентоспроможними з людьми під час вирішення спільних завдань. Однак вирішення важливих завдань "не маємо делегуватися необраним лідерам технологій".

Фахівці рекомендують призупинити роботи щодо вдосконалення штучного інтелекту на півроку. Пауза має бути використана "для спільної розробки та впровадження набору спільних протоколів безпеки для вдосконаленого проектування та розробки штучного інтелекту, які ретельно перевіряються та контролюються незалежними зовнішніми експертами".

Лист підписали понад 1,1 тисячі осіб, серед яких гендиректор SpaceX, Tesla та Twitter Ілон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк, співзасновник Pinterest Еван Шарп, співзасновник Skype Яан Таллін та багато інших.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua