• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Майже 2 тисячі іноземних медиків хочуть попрацювати в Україні, — Радуцький

Майже 2 тисячі медичних працівників із різних країн подали до Міністерства охорони здоров'я заявки на роботу в нашій країні

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький, повідомляє "ДС".

"За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, в перші дні після початку війни частина українських медичних працівників виїхали до західних регіонів або за кордон, але переважна більшість хірургічних та травматологічних бригад продовжили працювати. Вони майже два місяці продовжують лікувати українців "на адреналіні". Але довго працювати в такому режимі неможливо — зростає вірогідність лікарської помилки. Щоб у наших медиків-героїв був час на відпочинок, МОЗ формує бригади на заміну. Зокрема, й за допомогою іноземних спеціалістів", — пояснив він.

Нардеп, посилаючись на дані МОЗ, зазначив, що зараз в Україні працюють 230 медиків-іноземців. Серед них 60 фахівців з Ізраїлю, які працюють у польовому шпиталі у Львівській області.

За його інформацією, загалом подали заявки до Міністерства на роботу в Україні майже 2 тис. медиків з інших країн. Лише з Литви ще 300 бажаючих працювати в Україні, також Німецька медична асоціація інформує про 1,1 тис. спеціалістів, які подали заявки.

"Вдячний країнам-партнерам за підтримку України. Досвідчені іноземні медичні фахівці допоможуть нашим медикам лікувати поранених, а також дадуть можливість нашим лікарям-героям перепочити", — заявив Радуцький.

Як повідомляла "ДС", на початку березня до Львова прибула команда медиків із США та Великобританії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua