• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

Мер Маріуполя сказав, скільки мешканців міста виїхали у бік Росії

Із тимчасово захопленого російськими військами Маріуполя в бік Росії поїхали тільки 6% місцевих мешканців

Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Маріупольський міський голова Вадим Бойченко, передає "ДС".

"Те, скільки маріупольців поїхали в бік Росії, це невелика кількість, невеликі відсотки, це лише 6%. Але ми маємо розуміти, що це також і депортація. Що це не тільки ті люди, які виїхали в бік Росії, а в першу чергу це були депортовані люди, які вимушені були виїжджати в бік Росії", — сказав мер.

Він зазначив, що ці люди сьогодні шукають можливість виїхати з Росії, повернутися в Україну, і таких дуже багато.

"І, дякуючи всім волонтерам, які допомагають сьогодні в Росії нам, українцям, повертатися до України. І таких випадків зараз багато — люди виїжджають спочатку до Прибалтики або до Грузії, а потім вже рухаються в бік України. Різні шляхи використовують сьогодні наші українці", — заявив Бойченко.

Мер нагадав, що росіяни не давали маріупольцям виїжджати в бік України, а тільки дозволяли виїжджати в бік Росії. Тобто, депортували до Росії.

За словами Бойченка, за кордоном сьогодні знаходяться десь приблизно чотири тисячі місцевого населення Маріуполя — це ті, хто виїхав до Польщі та інші держави Європи.

А на підконтрольній Україні частині держави сьогодні знаходяться більше 200 тис. місцевого населення, і це можна побачити через центри підтримки маріупольців ("ЯМаріуполь") і білінг.

"У місті Маріуполі, на жаль, залишаються більше 100 тис. населення, за нашою оцінкою, 120 тис. місцевого населення. І десь 20 тис. – це живуть на околицях міста Маріуполя. В цій статистиці 70% — це літні люди, які не мають змоги з точки зору свого здоров’я виїжджати в бік України. І треба створювати ці умови разом з ООН і Червоним Хрестом", — констатував Бойченко.

Він закликав об’єднуватися міжнародні організації для вирішення проблеми виїзду маріупольців із захопленого росіянами міста. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua