• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Ми кілька разів були на межі аварії на ЗАЕС, - міністр

Запорізька атомна електростанція вже кілька разів була на межі аварії через обстріл російських окупантів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму facebook міністр енергетики Герман Галущенко за підсумками участі у першому Глобальному форумі чистої енергетики, повідомляє "ДС".

"Обов’язковою темою всіх зустрічей було питання відновлення ядерної безпеки України та світу. Безпрецедентна варварська поведінка росіян щодо українських цивільних ядерних об’єктів, обстріли атомних електростанцій, військова техніка та боєприпаси біля атомних блоків – це прямий шлях до світової ядерної катастрофи. Вже кілька разів ми були в одному кроці від аварії на ЗАЕС", — зазначив він.

Геращенко підкреслив, що "світ має перестати випробовувати долю і стійкість наших ядерних технологій до збройної агресії РФ".

"Має бути розроблений дієвий механізм із системою гарантій, спрямований на запобігання атакам на об’єкти мирної атомної енергетики. Вже очевидно, що чинні договори та конвенції, учасницею яких є в т.ч. Російська Федерація, не працюють або є неефективними", — додав він.

Як повідомляла "ДС", 15 вересня Рада керуючих МАГАТЕ, що складається з представників 35 держав-членів ООН, ухвалила резолюцію з вимогою до Росії припинити окупацію Запорізької АЕС і негайно вивести свої війська з її території.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua