• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

МЗС зажадало від Росії протягом 48 годин надати інформацію про навчання біля кордонів України

Україна зажадала від РФ докладних роз'яснень щодо військової діяльності біля кордонів країни та у тимчасово окупованому Криму. Кремль має 48 годин, щоб надати відповідь на запит

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби у Twitter, передає "ДС".

"Ми офіційно застосували механізм зменшення небезпеки, згідно з розділом III Віденського документа, і звернулися до Російської Федерації з запитом надати детальні роз'яснення щодо військової діяльності в районах, прилеглих до території України та в тимчасово окупованому Криму", — написав міністр.

Він також додав, що Росія повинна надати точні райони проведення навчань, а також дати їх завершення.

"Згідно з положеннями Віденського документа, РФ має надати точні райони проведення військової діяльності, повідомити дати її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість військових формувань; також типи озброєнь і військової техніки, що беруть участь в ній", — заявив Кулеба.

Міністр підкреслив, що якщо Росія відмовиться або надасть недостатньо інформації, Україна ініціює позачергову зустріч країн-учасниць ОБСЄ.

"Росія має 48 годин на відповідь. У разі її відсутності або надання недостатньої, або неналежної інформації, Україна звернеться до РФ та інших держав-учасниць Віденського документа про скликання надзвичайної зустрічі, на якій РФ повинна буде надати роз'яснення", — додав Кулеба.

Він також заявив, що Україна продовжить використовувати всі дипломатичні можливості для забезпечення безпеки країни.

Як повідомляла "ДС", 10 лютого у Білорусі стартували російсько-білоруські військові навчання "Союзна рішучість — 2022". Маневри проходять неподалік кордону з Україною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua