• USD 36.6
  • EUR 40.2
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

МЗС України ініціює вигнання Росії з ООН

Україна ініціює процес виключення Росії з Організації Об'єднаних Націй, оскільки РФ незаконно посідає місце Радянського Союзу, що розпався, в ООН, у тому числі і в Раді Безпеки

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві МЗС України, передає "ДС".

У МЗС зазначили, що розпад Радянського Союзу залишив невирішеним питання міжнародних прав та обов'язків. Неврегульованим залишається і питання статусу держави-члена ООН та постійного члена Радбезу, яким користується Росія.

У Кремлі помилково вважають питання врегульованим, посилаючись на те, що вже з 24 грудня 1991 року, а в публічній площині – з 31 грудня 1991 року в Раді Безпеки ООН з'явилася табличка з назвою "Російська Федерація". Насправді, згідно зі Статутом ООН для цього не було і досі немає легітимних підстав.

Українські дипломати звернули увагу, що правомірна процедура набуття державою "Російська Федерація" членства в ООН має відповідати Статуту ООН. Зокрема, звернення РФ має розглянути Рада Безпеки та Генеральна Асамблея ООН. Згідно зі Статутом, членство миролюбних держав в ООН набувається саме за рекомендацією Ради Безпеки ООН та за рішенням Генеральної Асамблеї.

"Російська Федерація ніколи не проходила правомірної процедури набуття членства і займає місце СРСР в Раді Безпеки ООН незаконно. З юридичної та політичної точок зору може бути лише один висновок: Росія — узурпатор місця Радянського Союзу в Радбезі ООН… По суті, це був безпрецедентний випадок в історії ООН, коли країна нав’язала своє членство в Організації одностороннім рішенням", — наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

Сумнівно і право Росії входити до складу ООН загалом, оскільки вона не відповідає основному критерію членства Організації. Пункт 1 статті 4 чітко наголошує, що членство в ООН відкрите для всіх миролюбних держав.

У МЗС нагадали, що географія злочинів Росії проти міжнародного миру та безпеки виходить далеко за межі України. Зокрема це агресія в Ічкерії, Абхазії та Південній Осетії, Придністров'ї, Нагірному Карабаху, Сирії, країнах Африки, спроба державного перевороту в Чорногорії. Крім того, Кремль вдається до маніпуляцій на тему нібито дискримінації російськомовних громадян у країнах Балтійсько-Чорноморського регіону.

"У корені всіх цих злочинів — не лише політика Російської Федерації з розпалювання конфліктів, але і системне блокування нею рішень, необхідних для їхнього розв’язання. З 1991 року Російська Федерація 31 раз застосувала вето в Раді Безпеки ООН, що майже вдвічі більше, ніж будь-який інший постійний член Радбезу", — наголосили в МЗС.

"Україна закликає держави-члени ООН відновити застосування Статуту ООН у питанні легітимності перебування Російської Федерації в ООН, позбавити РФ статусу постійного члена Радбезу ООН та виключити її з ООН у цілому. Україна ініціює комплексний процес, спрямований на досягнення цілей цієї заяви, та у цьому контексті готова до взаємодії з іншими країнами для спільного захисту Статуту ООН і міжнародного права від руйнівного впливу Російської Федерації", — додали у МЗС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua