• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Мінекології порахувало збитки від нападу Росії

Збитки екології України від вторгнення російської армії досягли 2 трлн грн

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Руслан Стрілець, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Збитки екології фіксуються і обчислюються за новою розробленою методологією, що включає сім напрямків.

"Ми напрацювали нову методологію спільно з нашою екологічною інспекцією та використовуємо сім видів методологій і вже обрахували два трильйони гривень завданих збитків. Це забруднення землі, повітря, води, спалені ліси, знищені природні ресурси. Наша головна мета – показати усім ці показники, щоб їх побачили в Європі та світі. Щоб всі зрозуміли, яка ціна цієї шкоди довкіллю і як відновити цю шкоду, завдану Україні", — заявив Стрілець.

Міністр наголосив, що найбільше в Україні зараз страждає ліс, і держава зазнає колосальних втрат. Через російську агресію майже три мільйони гектарів лісу було пошкоджено. Це майже третина залісненої території України. Близько 500 тисяч га зараз перебувають під тимчасовою окупацією або в зоні військових дій.

Також Стрілець зазначив, що 10 національних парків, вісім заповідників та два біосферні заповідники зараз перебувають під російською окупацією. Під загрозою знищення 600 видів фауни та 750 видів флори. У Міністерстві вже зафіксували тисячі справ про смерті дельфінів на узбережжях України, Болгарії та Туреччини, спричинені наявністю морських мін та використанням військових кораблів, які росіяни розмістили у Чорному та Азовському морях.

Крім того, додав Стрілець, після російського вторгнення Україна зіткнулася із постійним ядерним терором. Чорнобильська АЕС опинилася під окупацією на 35 днів, що завдало збитків на 3,2 млрд грн. Також становить небезпеку діяльність окупантів на Каховському водосховищі. Це може призвести до того, що мільйони українців залишаться без питної води, а Запорізька АЕС не зможе одержувати воду для охолодження своїх реакторів.

"Ці цифри – це лише частинка злочинів, скоєних російською федерацією. Після того, як ми повернемо наші території до кордонів 1991 року, нам доведеться проробити колосальну працю, щоб прорахувати збитки та відновити завдану шкоду. Поки що ми старанно фіксуємо злочини росіян проти українського довкілля та інформуємо увесь світ про них. Бо маємо виконати своє завдання і вимагати репарацій від Росії за збитки, які вона завдала", — резюмував міністр.

Як повідомляла "ДС", станом на середину жовтня російське вторгнення завдало збитків екології України на суму понад 37 млрд євро.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua