• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Міноборони звернулося до правоохоронців через спробу зірвати закупівлі продуктів для ЗСУ

Міністерство оборони України 21 листопада заявило про спроби зірвати закупівлі продуктів для Збройних Сил і вже звернулося до правоохоронців

Реклама на dsnews.ua

Про це пише пресслужба відомства, передає "ДС".

1 та 2 листопада на платформі електронних закупівель Prozorro Міністерство оборони України оголосило про проведення спрощеної закупівлі продуктів харчування для українського війська. В одній з областей було виставлено лот на закупівлю їжі.

В міністерстві з'ясували, що одна компанія-учасниця, яка змагалась за цей лот, з 2016 року взагалі не здійснювала будь-яку фінансово-господарську діяльність, її банківські рахунки були закриті, а документи на підтвердження кваліфікаційних критеріїв – відсутні.

Крім цього, серед учасників лотів, в компанії були найвищі цінові пропозиції. Тому міністерство відхилило цінову пропозицію компанії на участі в торгах. У відповідь компанія подала до суду та заблокувала процес визначення переможців.

На думку Міноборони така діяльність свідчить про те, що компанія взяла участь у торгах з ціллю зірвати процес своєчасного постачання на перший квартал 2024 року.

Міноборони вже звернулося до правоохоронців із заявою про перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України (ч.1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України).

У відомстві додали, що виявили ознаки використання подібної "схеми" і за іншими лотами. 

"Деякі учасники закупівель зловживають принципами відкритості та вдаються до маніпуляцій українським законодавством, аби перешкоди проведенню своєчасних закупівель продуктів для армії", – йдеться у повідомленні.

Міноборони готує заяви до правоохоронних органів за усіма випадками, аби зупинити зловживання та своєчасно провести закупівлі в інтересах держави.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua