• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.4
Спецпроєкти

Міноборони хоче створити свій телеканал: які питання виникли щодо цієї ідеї

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення запланувала на 23 березня розгляд ліцензування ще одного державного каналу

Телебачення
Міноборони хоче створити свій телеканал / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

У порядку денному регулятора є питання про видачу ліцензії на супутникове мовлення під логотипом "Армія ТБ" Центральній телерадіостудії Міністерства оборони України, передає "ДС" з посиланням на "Детектор медіа".

Видання зазначає, що Міноборони має власну радіостанцію "Армія ФМ", яка за останні кілька років отримала FM-частоти по всій Україні та продовжує їх отримувати. А також телестудію, яка виробляє проєкти для різних телеканалів (5 канал, "Прямий", "Еспресо", 24 канал і "Рада", а також в "Єдиному марафоні" та на платформах Megogo та sweet_tv) та власного YouTube-каналу "Військове телебачення України". Про створення власного телеканалу керівники студії казали ще з 2014 року.

Також вказується, що створення каналу потребує збільшення бюджетного фінансування. Згідно з ухваленим бюджетом, на цей рік на національну безпеку й оборону спрямували понад 1,14 трлн грн. Яка частина може піти на телеканал, з’ясувати поки що не вдалося. У листопаді 2022 року "Детектор медіа" надсилав запит до Міноборони з проханням надати інформацію про фінансування Центральної телерадіостудії та її підрозділів на 2022 рік, але досі не отримав відповіді. Запит надіслали повторно.

Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв у коментарі "Детектору медіа" сказав, що не бачить проблеми у появі супутникового каналу Міністерства оборони.

"Ми давно обговорювали таку необхідність. Це не є створенням державного каналу. А супутникова ліцензія необхідна, тому що в умовах війни для наших військових найкраще забезпечити доступ до каналу, який вони дивляться, через супутник", — сказав він.

Джерела "Детектора медіа" в Кабінеті міністрів раніше повідомляли, що у владних колах обговорюють ідею створення "патріотичного" каналу, який буде націлений на ту ж аудиторію, яку мають "Прямий", 5 канал та "Еспресо", що не транслюють марафон, а ведуть власне мовлення на супутнику. Видання нагадує, що ці три канали, акціонери яких пов’язані з партією "Європейська солідарність", за вказівкою влади вимкнули з ефіру цифрового телебачення Т2.

Закон "Про медіа", який набуває чинності 31 березня, не передбачає створення Міноборони свого телеканалу. Як пояснила виконавча директорка Національної асоціації медіа Катерина М’ясникова, регулятор розглядатиме це питання ще за старим законодавством — воно не забороняє Міноборони отримати таку ліцензію. Однак, за її словами, після набуття чинності нового закону міністерство впродовж 6 місяців повинне буде або здати ліцензію, або вийти зі складу засновників каналу.

Як писала "ДС", Верховна Рада ухвалила в цілому проєкт закону №2693-д про медіа 13 грудня 2022 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua