• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Міноборони оголосило остаточне рішення щодо військового обліку для жінок

Строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік відтерміновано на рік – до 1 жовтня 2023 року

Збройні сили України
Збройні сили України
Реклама на dsnews.ua

Про це заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила у Facebook, передає "ДС".

"Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня не буде", – йдеться в повідомленні.

Маляр зазначила, що наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проект Закону "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу". Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до комітету.

"Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков", – зазнає заступниця міністра.

У відомстві нагадали, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом. Даний наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання.

"Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік – до 1 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує", – наголошує Маляр.

За її словами, що після прийняття відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знов і знов відтерміновувати строки наказами Міноборони більше не буде.

За даними Генштабу, досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Як писала "ДС", міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що на даний момент ряди військових поповнюються через пошук конкретних фахівців, а не через призов всіх підряд.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua