• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

Міноборони розширило перелік професій, які передбачають обов'язковий військовий облік для жінок

Міністерство оборони України розширило перелік спеціальностей і професій, які передбачають, що жінки мають стати на військовий облік військовозобов'язаних

Обов'язковий військовий облік для жінок;
Обов'язковий військовий облік для жінок;
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить наказ відомства № 313 від 11.10.2021, передає "ДС".

Жінки повинні будуть стати на облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку і вони придатні до військової служби за станом здоров’я і віком (від 18 до 60 років). Відповідний документ набув чинності 17 грудня.

У Міноборони зазначили, що роботодавці повинні будуть проконтролювати, щоб жінки, які працюють на підприємстві, стали на облік відповідно до розширеного переліку.

Наявність документів і позначок про взяття на облік мають перевіряти при прийнятті на роботу жінок згідно з переліком. Порушення норм каратимуть штрафами.

Зазначимо, що у переліку є такі популярні професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо.

Справжність документу підтвердила радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова в ефірі Громадського радіо. Вона повідомила, що алгоритм, який дозволить жінкам стати на військовий облік, мають розробити до кінця наступного тижня.

"Думаю, що ми розробимо алгоритм, і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів. Якщо буде можливість, на облік можна буде стати електронно, щоб ви відправили свої дані онлайн. Подивимося, чи це буде можливо з точки зору безпеки. Я поговорю з військкоматами, щоб ми розробили швидку процедуру, щоб не всі разом прийшли на облік", — зазначила Воронкова.

Відповідно до однієї з норм закону, жінки з професією, "спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я і віком", беруться на облік військовозобов'язаних.

Як писала "ДС", перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що на шляху до членства в НАТО Україні потрібно скасувати обовʼязковий військовий призов, і це може відбутися вже з 2023 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua