• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Мобілізовані не поможуть: Росія явно "перебільшує" свої успіхи біля Бахмута, – ISW

Російські війська, ймовірно, фальсифікують заяви про просування в районі Бахмута, вдаючи, нібито досягли успіхів принаймні в одному секторі на тлі тривалих втрат на північному сході і півдні України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті американського Інституту дослідження війни (ISW), передає "ДС".

Інститут повідомляє, що російські війська не досягають значного прогресу в районі Бахмута Донецької області або деінде вздовж лінії фронту.

Росіяни просувають наратив про значний прогрес в Бахмуті, що, ймовірно, покращить моральний дух російських військ і покращить особисте становище фінансиста "групи Вагнера" Євгена Пригожина, чиї війська значною мірою відповідальні за мінімальні успіхи в цьому районі.

Як повідомляється, окупанти здійснили обмежене просування до українського опорного пункту в Бахмуті, але дуже повільними темпами і з великими втратами. Пригожин визнав повільний темп наземних операцій групи навколо Бахмута 23 жовтня і заявив, що сили Вагнера просуваються лише на 100-200 м на день. Це, за його, як пише ISW, абсурдним твердженням, є нормальною швидкістю для сучасного наступу. Заяви росіян, як зазначається, насправді є перебільшеними.

Завершена мобілізація в Росії навряд чи вплине на бойову міць Росії, пишуть аналітики.

Президент РФ Володимир Путін описав співвідношення 50 на 50 між мобілізованим персоналом для бойових та допоміжних операцій в Україні.

Це співвідношення передбачає, що загалом 150 тисяч мобілізованих військовослужбовців буде розгорнуто для бойових дій в Україні після завершення навчання, ймовірно, десь у листопаді.

Направлення Росією 41 тисячі погано навчених військовослужбовців в Україну, можливо, тимчасово зміцнив російські оборонні лінії, хоча ці резервісти ще не зіткнулися з тяжкістю великого і підготовленого українського контрнаступу, зазначають експерти.

Розгортання не призвело до значного збільшення бойової сили Росії. Таким чином, розгортання додаткових 110 тисяч мобілізованих у бойових частинах навряд чи змінить траєкторію війни, вважають аналітики.

Нагадаємо, за даними Генштабу, напередодні в районі Майорська на Донеччині ЗСУ знищили близько 300 окупантів, які готувались до нападу.

Окупанти доставили на правий берег Дніпра на Херсонщині чергову партію мобілізованих російських військових. Місцевим жителям в околицях Херсону дали дві доби на виселення та евакуацію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua