• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Молдаванам, які вирішили воювати проти України в армії РФ, загрожує в'язниця — посольство

Громадян Молдови, які перебувають у РФ, попередили, що участь у військових діях на території інших держав тягне за собою кримінальну відповідальність

Посольство Молдови в РФ
Посольство Молдови в РФ нагадало про кримінальну відповідальність / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні посольства Молдови у РФ, передає "ДС".

"У зв'язку з введенням у дію механізму часткової мобілізації у збройні сили Російської Федерації та проведенням призовних кампаній, у тому числі в приватні військові структури, посольство Республіки Молдова в РФ інформує громадян нашої країни про те, що їхня участь у військових діях на території інших держав тягне за собою кримінальну відповідальність відповідно до національного законодавства та міжнародного права", — зазначили у диппредставництві.

Посольство нагадує, що участь найманця у збройному конфлікті, військових діях чи інших насильницьких діях карається у Молдові позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. Особи, які залучають, навчають і фінансують найманців, караються ув'язненням терміном від 10 до 15 років.

"Молдавські компетентні органи, силою застосовної до них правової бази, зобов'язані вживати заходів щодо запобігання та протидії найманській діяльності, а також вживати заходів щодо виявлення та затримання осіб, які займаються такою діяльністю", — сказано в повідомленні.

Громадян Молдови у разі порушення їхніх прав закликають звертатися до посольства країни в Москві для отримання консульської підтримки.

Особам з подвійним громадянством нагадують, що на території Росії вони вважаються російськими громадянами, й можливості Молдови щодо надання консульської допомоги обмежені.

"Міністерство закордонних справ та європейської інтеграції рішуче засуджує ескалацію Росією військової агресії проти України, з урахуванням нещодавнього оголошення часткової мобілізації та організацією незаконних так званих "референдумів", які грубо порушують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також норми міжнародного права", — резюмує посольство.

Як писала "ДС", президентка Молдови Майя Санду попередила, що позбавлятиме громадянства жителів країни, які беруть участь у війні Росії проти України на боці агресора.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua