• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Московські попи подали до суду через виселення з Києво-Печерської лаври

Монастир Української православної церкви (Московського патріархату) подав позов до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про визнання недійсною односторонньої відмови від договору

Митрополит Павло (УПЦ МП)
Митрополит Павло (УПЦ МП)
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва від 24 березня, передає "ДС".

Свято-Успенська Києво-Печерська лавра/Чоловічий монастир УПЦ МП подав позов 23 березня. Як зазначається у рішенні, суддя, який мав розглядати справу, заявив про самовідвід. Тож справу передадуть уповноваженому працівнику Господарського суду Києва для розв'язання питання про повторний автоматичний розподіл справи.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що він та духовенство УПЦ МП має право залишитись і не планує покидати лавру до закінчення судового розгляду із заповідником.

"Закон на нашому боці. Ми залишимось у лаврі до закінчення судового розгляду. У нас довгостроковий контракт, який не можна розірвати під час воєнного часу. Нам запропонували "компроміс": виїжджають з Лаври блаженніший Онуфрій, семінарія і я. Я сказав, що з хреста не сходять, з хреста знімають. Ми не потребуємо таких "компромісів"", — сказав митрополит Павло.

Як повідомляла "ДС", 10 березня Українська православна церква Московського патріархату отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким ченці користувалися державною власністю.

У Мінкульті уточнили, що ченці та служителі Московського патріархату мають залишити всі приміщення Києво-Печерської лаври до 29 березня.

Настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив у своїй проповіді, що після вигнання УПЦ МП з Києво-Печерської лаври в Україні нібито розпочнеться Апокаліпсис. Він також сказав, що ченці не мають наміру залишати монастир.

Крім того, влада розпочала процес повернення Свято-Успенської Почаївської лаври, яку орендує Українська православна церква (Московський патріархат), у державну власність.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua