• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Московські попи вже почали залишати Печерську лавру, - Ткаченко

Служителі Української парвославної церкви (Московський патріархат) почали виїжджати з території Києво-Печерської лаври

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі національного телемарафону, повідомляє "ДС".

"Процес виїзду ченців УПЦ МП із Києво-Печерської лаври відбувається, це може засвідчити будь-який перехожий. Вони вивозять столи, стільці, бойлери. Тим не менше, зараз працює міжвідомча комісія, яка має зафіксувати збереження стану рухомого та нерухомого майна", — відзначив міністр.

За словами Ткаченка, процес виїзду контролюють представники МВС та СБУ. І якщо комісія виявить, що у Лаврі чогось не вистачає, то УПЦ МП будуть відповідати перед законом.

Як повідомляла "ДС", 10 березня Українська православна церква Московського патріархату отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким ченці користувалися державною власністю.

У Мінкульті уточнили, що ченці та служителі Московського патріархату мають залишити всі приміщення Києво-Печерської лаври до 29 березня.

Настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив у своїй проповіді, що після вигнання УПЦ МП з Києво-Печерської лаври в Україні нібито розпочнеться Апокаліпсис. Він також сказав, що ченці не мають наміру залишати монастир. В УПЦ МП лякають владу хресною ходою.

20 березня члени синоду Української православної церкви Московського патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм прибули до будівлі Офісу президента, щоб "донести до керівництва держави позицію УПЦ МП". Однак з головою держави ієрархи зустрітися не змогли.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua