• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

МОЗ розгляне можливість бустерної дози COVID-вакцини для всіх охочих

Міністерство охорони здоров'я у січні дозволить проводити бустерне щеплення проти коронавірусу для осіб віком від 60 років, а також розгляне питання про доступ до бустерної дози для всіх охочих

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю Українському радіо повідомив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає "ДС".

"Є вже рішення Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) про рекомендацію дозволити проводити бустерні дози для осіб віком від 60 років. Це рішення найближчим часом буде введено відповідним наказом Міністерства охорони здоров'я", — сказав Кузін, додавши, що підписання наказу очікується орієнтовно 10-15 січня.

Крім того, за його словами, 5 січня НТГЕІ має розглянути питання про доступ до бустерної дози всіх охочих.

Головний держсанлікар пояснив, що бустерне щеплення зараз рекомендоване для медичних працівників та працівників будинків інтернатного типу для введення через 6 місяців після завершення базового курсу.

"Станом на сьогодні 3600 людей вже отримали бустерну дозу вакцини. Отримання такої дози щеплення приводить до продовження терміну дії сертифікату на 270 днів", — сказав Кузін.

Крім того, додатковою дозою наразі щеплені близько 3300 осіб. Посадовець пояснив, що додаткова доза вводиться для того, щоб у людини, яка має проблеми з імунітетом, сформувався повноцінний захист.

"Ідеться про імунокомпроментованих людей після трансплантації, з важкою імуносупресією, на фоні прийому гормональної терапії. Для таких людей третя доза є необхідною, щоб був повноцінно сформований імунітет", — зазначив Кузін.

За його словами, аби отримати додаткову дозу, пацієнт має звернутися до профільного лікаря — онколога, інфекціоніста — та отримати направлення. Для таких пацієнтів рекомендуються мНРК-вакцини — Pfizer або Moderna.

Заступник міністра також наголосив, що додаткова доза вакцини не приводить до продовження терміну дії сертифікату про вакцинацію, оскільки людина отримує такий рівень імунного захисту, який має здорова людина після двох доз щеплення.

Відзначимо, за даними МОЗ, бустерну дозу вакцини наразі отримали 5 452 українців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua