• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Чоловіки та жінки по-різному цікавляться новинами про можливе вторгнення Росії: соціологи показали розподіл

Жінки суттєво меншим чином, аніж чоловіки, цікавляться новинами про можливе повномасштабне вторгнення Росії в Україну

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Результати соціологічного дослідження "Чи готові українці до великої війни", яке провів Український інститут майбутнього, на пресконференції презентував виконавчий директор Інституту Вадим Денисенко, передає "ДС".

Нагадаємо, за даними дослідження, 27% українців практично не слідкують за військовим конфліктом, який відбувається між Росією та Україною.

Денисенко підкреслив, що соціологи спостерігають великий дисбаланс між відповідями чоловіків та жінок.

"Жінки, судячи з усього, стараються зробити вигляд, що цього не існує, стараються цю тему по максимуму уникати, тоді як чоловіки набагато активніше включені в ці питання", — сказав виконавчий директор Інституту.

Соціологи встановили, що "практично не вилазять з новин" 6% опитаних чоловіків та 8% респондентів-жінок.

Денисенко додав, що декілька разів на день слідкують за новинами про конфлікт Росії та України 56% чоловіків та 26% жінок.

"Тобто фактично половина чоловіків переглядають новини, пов'язані із цим питанням, тоді як серед жінок таких лише 34%. "Не частіше, ніж один раз на день" — у чоловіків — 26%, у жінок — 33%, "не частіше, ніж раз на тиждень" — у чоловіків — 13%, у жінок — 23%, і "не стежу зовсім" — чоловіки — 5%, жінки — 10%", — сказав виконавчий директор UIF.

"Ми бачимо, що 33% жінок — навіть більше, ніж середньому по країні — не цікавляться темами, пов'язаними із можливою агресією Російської Федерації", — додав він.

Це опитування є всеукраїнським (крім міст на тимчасово непідконтрольних територіях частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим.) Обсяг вибірки склав 1200 респондентів. Терміни проведення опитування: 21.01.2022-23.01.2022

Методологія: онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних

Дизайн вибірки: багатоступенева, комбінована — пропорційно стратифікована за регіонами, з квотним скринінгом на щаблі відбору респондента. Вибірка репрезентує доросле населення України, інтернет-користувачів віком 18 років та старше. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,89%.

Нагадаємо, народні депутати на пленарному засіданні у вівторок, 25 січня, розглянули звернення Верховної Ради України до міжнародних парламентів, урядів та організацій через військовий шантаж Росії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua