• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Ми допомагали створювати країну, якої ніколи не було". Путін вибухнув потоком марення про Україну

Російський лідер Володимир Путін запевняє, що Росію буквально змусили окупувати Крим, а тепер він побоюється "агресії" з боку України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таку заяву Путін зробив сьогодні під час щорічної прес-конференції, повідомляє "ДС".

"Загострення почалося в 2014 році. До цього часу ми, незважаючи на те, що Радянський Союз припинив існування, частина історичних російських територій з населенням історичної Росії опинилася за межами РФ, насамперед в Україні... Ми ж із цим змирилися, нормально до цього поставилися Більш того — сприяли становленню цієї держави. І працювали, і готові були працювати з усіма урядами якої б зовнішньополітичної орієнтації вони не дотримувалися... Працювали і готові були далі працювати. І жодні дії щодо Криму нам і на думку навіть не спадали", — заявив Путін, пригадавши президента Віктора Ющенка та уряд Юлії Тимошенко.

Після цього Путін повторив затягнуту кремлівською пропагандою брехливу тезу про "кривавий держпереворот в Україні", хоча при цьому з його слів можна зробити висновок, що він підтримує учасників Майдану.

"Зараз я не кажу, хто має рацію, хто винен. Зрозуміло, що було законне обурення та незадоволення громадян України з приводу того, що там відбувалося", — заявив російський лідер.

Водночас Путін стверджує, що Віктор Янукович тоді на все погодився, навіть залишити владу "хоч завтра", проте за день-два нібито стався якийсь "держпереворот".

"Після цього виник Крим. А як ми могли відмовити людям, які там проживають? Взяти їх під свій захист, під своє крило. Неможливо. Просто нас поставили в ситуацію, коли ми не могли вчинити інакше", — спробував пояснити захоплення півострова Путін.

Після цього він перейшов до питання озброєної агресії проти України на Донбасі, додавши своїх псевдоісторичних вигадок.

"Або ми мали безвільно дивитися на те, що відбувається на південному сході, на Донбасі? Який спочатку, навіть при організації Радянського Союзу у 22-24 роках не мислив себе інакше, як частиною Росії. Але його туди Ленін співтовариші заштовхнули силою. Спочатку вирішили взяти в Росії, а потім сказали: "Треба перерішити". І перерішили. Створили країну, якої раніше ніколи не існувало. Засунули туди історичні території з народом, якого ніхто не питав. Ну, гаразд, це сталося, ми згодні. Але ми були змушені щось робити у 14 році. І так виникла криза, яка сьогодні розвивається", — оголосив президент РФ.

Після цього Путін відразу став звинувачувати Україну в нібито невиконанні Мінських угод, прийнятті закону про корінні народи, закону про мову, "видавлюванні російськомовного населення з їхніх історичних територій" та "промиванні мозку населення". А мілітаризацію Росії та ультиматум НАТО із заздалегідь неприйнятними вимогами пояснив тим, що побоюється напади України на території, які Росія захопила та вважає своїми.

"Як в історичній перспективі Росія має жити? Весь час з оглядкою – що там відбувається, які нові системи озброєння поставлені. А потім під прикриття цих систем озброєння штовхнути радикалів і на вирішення питання на Донбасі, і по Криму. Як Росія має жити із цим ?", — підсумував Путін.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua