• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

МЗС України прокоментувало ситуацію в Казахстані

Міністерство закордонних справ України випустило заяву у зв'язку з ситуацією в Казахстані та засудило насильство

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на сайті відомства, передає "ДС".

"Міністерство закордонних справ України уважно стежить за розвитком ситуації в Республіці Казахстан. Засуджуємо насильство, що спалахнуло в ряді казахстанських міст і призвело до численних жертв. Висловлюємо співчуття у зв'язку із загибеллю казахстанців, з якими українців пов'язують багаторічні зв'язки дружби і взаємної поваги", — йдеться в заяві.

МЗС зазначає, що в критичний для народу Казахстану час важливо вжити максимальних заходів для деескалації ситуації і відмови від подальшого насильства, гарантувати дотримання прав людини, забезпечити відновлення об'єктів критичної інфраструктури і систем зв'язку.

Крім того, українська сторона взяла до уваги розгортання на території Казахстану військових сил ОДКБ з домінуванням російського контингенту.

"Іноземні війська повинні поважати незалежність, суверенітет і національне законодавство Казахстану і міжнародне право, а їх перебування не має виходити за рамки задекларованого обмеженого терміну", — йдеться в заяві.

Як писала "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів.

7 січня Токаєв наказав силовикам без попередження відкривати вогонь на ураження проти протестувальників у рамках "антитерористичної" операції.

За даними МВС республіки, станом на ранок 10 січня правоохоронці затримали майже 8 тис. людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua