• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

МЗС України викликало угорського повіреного через ситуацію з полоненими

Угорського повіреного викликали до Міністерства закордонних справ України через те, що Російська православна церква (РПЦ) без погодження передала країні групу українських військовополонених із Закарпаття

МЗС України
МЗС України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні речника МЗС Олега Ніколенка в Facebook, передає "ДС".

Він зазначив, що звільнення українських полонених — це завжди гарна новина, адже Україна в співпраці із міжнародними партнерами активно працює, щоб повернути усіх наших воїнів додому.

"Водночас український уряд не був поінформований про відповідні перемовини між угорською та російською сторонами. Із публічних заяв віцепрем'єр-міністра Угорщини ми дізналися, що Росія передала Будапешту одинадцять українців угорського походження", — написав Ніколенко.

За його словами, до МЗС України сьогодні запросили тимчасового повіреного Угорщини для предметної розмови.

Так, українська сторона передала звернення надати детальну інформацію про наших громадян та невідкладно забезпечити до них доступ для українського консула для того, щоб він міг ознайомитися із їхнім станом здоров'я та надати їм консульську допомогу.

Під час зустрічі окремо наголосили на необхідності координації взаємодії із таких чутливих питань, як звільнення полонених.

Як писала "ДС", 8 червня у Російській православній церкві заявили, що виступили посередниками під час передачі 11 українських військовополонених "закарпатського походження" Угорщині.

Віцепрем’єр Угорщини Жолт Шем’єн цю інформацію підтвердив.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua