• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

МЗС України запропонувало Заходу варіанти реагування на російську спробу анексії

МЗС України виступило з заявою у відповідь на спробу Росії анексувати українські території, у якій запропонувало державам-партнерам варіанти відповідей на протиправні дії Кремля

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Європейської правди", передає "ДС".

Зокрема, МЗС пропонує партнерам вжити рішучих і невідкладних дій задля захисту міжнародного правопорядку: пришвидшити надання Україні усієї необхідної військової, економічної та фінансової допомоги, а також запровадити додаткові жорсткі санкції проти Росії.

МЗС просить ізолювати Росію та її керівництво від цивілізованого світу.

"Їм не місце в міжнародних організаціях та на міжнародних майданчиках", — йдеться у заяві. 

Крім того, Україна наполягає на необхідності юридично та політично "визнати Росію тим, чим вона є: державою-терористом".

МЗС також закликає кожну державу підтримати ініціативу щодо створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, ініційованого українською стороною задля притягнення вищого військово-політичного керівництва Росії до відповідальності за розв’язання злочинної війни проти України. 

"Україна та світ ніколи не визнають російських спроб встановити контроль над українською землею та не погодяться на неправомірні російські ультиматуми. Реалізуючи своє законне право на самооборону, Україна продовжить звільняти тимчасово окуповані Росією території, відновлюючи свою територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах, звільняючи своїх людей з окупації, захищаючи своє право на існування як держави і нації. Україна забезпечить притягнення Кремля до відповідальності за всі вчинені злочини", — заявило Міністерство закордонних справ України.

Як писала "ДС", 30 вересня російський диктатор Володимир Путін підписав "договір про вступ до складу Росії" захоплених українських територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей і заявив, що відтепер їхні мешканці – громадяни РФ.

У цей же день Росія, як постійний член Ради Безпеки ООН, заблокувала резолюцію із засудженням так званих "референдумів" на тимчасово окупованих територіях України і вимогою виведення російських військ.

Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням розглянути по суті чергову спробу Росії анексувати території України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua