• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

МЗС відповіло словацькому міністру на "російський" Крим та "шкідливі" санкції

Україна вважає неприйнятними заяви міністра економіки Словаччини Ріхарда Суліка, який засумнівався у доцільності запровадження санкцій проти Росії та висловив упевненість, що Крим не повернеться під контроль України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Прикро, що урядовець дружньої нам держави, з якою у нас високий рівень відносин, демонструє викривлене сприйняття реальності в частині приналежності Криму і розуміння накладених на Російську Федерацію санкцій. Розмови про повернення до business as usual з РФ, яка грубо порушила міжнародне право, захопивши силою Крим і розпочавши збройну агресію на Донбасі, лише пропагують безкарність і заохочують Росію до подальшої агресії", — наголосив він.

Ніколенко зазначив, що слова міністра дисонують із офіційною позицією Словаччини та консолідованою позицією ЄС у контексті протидії російській агресії проти України.

"Вимагаємо публічного спростування паном міністром своїх висловлювань, які не сприяють розвитку дружніх українсько-словацьких відносин", — додав він.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр економіки Словаччини Ріхард Сулік заявив, що Росія не поверне Україні окупований Крим, а санкції проти РФ завдають лише шкоди її торговим партнерам.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua