• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

МЗС викликало "на килим" посла Туреччини через пропуск російської зброї через Босфор

Міністерство закордонних справ України 29 серпня викликало посла Туреччини Ягмура Ахмета Гюльдера

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства України, повідомляє "ДС".

Заступник міністра Микола Точицький висловив послу Туреччини занепокоєння у зв'язку з інформацією про перевезення зафрахтованим міністерством оборони РФ судном "Sparta II" з Сирії до Росії через протоку Босфор ракетних систем С-300ПМУ-2.

Посольству Туреччини було вручено вербальну ноту МЗС України з порушеного питання.

Заступник міністра привернув увагу посла Туреччини до того, що відповідно до положень Конвенції Монтре від 20 липня 1936 року вказане судно підпадає під визначення військового корабля.

Точицький звернувся із запитом до турецької сторони про надання офіційної інформації про вантаж, який було перевезено судном "Sparta II" через протоку Босфор, а також заходи, вжиті Туреччиною для виконання положень Конвенції та запобігання подальшій ескалації російсько-української війни.

Заступник міністра висловив сподівання, що турецька сторона неухильно дотримуватиметься свого рішення від 28 лютого 2022 року про закриття чорноморських проток для російських військових кораблів під час російсько-української війни.

Нагадаємо, 27 серпня в ізраїльських ЗМІ з'явилася інформація, що до Росії повернули батарею ЗРК С-300, яка знаходилася на північному заході Сирії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua