• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

На Банковій максимально затягують процес обрання голови САП, — експерт

Українська влада вдалася до тактики максимального затягування процесу обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Українська влада вдалася до тактики максимального затягування процесу обрання
Українська влада вдалася до тактики максимального затягування процесу обрання
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив в інтерв'ю "ДС" голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

За його словами, давати точні прогнози в цій ситуації дуже складно.

"Вже півтора року триває цей процес, і сталося доволі багато речей, про які думали, що вони не можуть статися, бо не можуть статися ніколи. Все було ще більш фантасмагорично, ніж я собі уявляв. Очевидно, що влада вибрала тактику на максимальне затягування процесу, при тому, що Зеленський обіцяв президенту Байдену якнайшвидше його закінчення", — каже експерт.

Відповідаючи на питання, як влада пояснюватиме західним партнерам України свою бездіяльність, він сказав: "В тому й справа, що нічим це пояснити не можна, а байка про автономність і незалежність судів виглядала би просто смішною".

"Усі наші партнери чудово обізнані, чим є українські суди. Чим пояснюватимуть ситуацію — це питання швидше до Офісу президента, мені й самому було б цікаво. Якби стояло завдання просто затягнути час, то можна було б це робити менш грубо і очевидно. Зараз це виглядає, як плювок у очі особисто Байдену. А в умовах дуже ймовірної збройної агресії Росії робити таке з головним союзником — самовбивча історія, що межує з державною зрадою", — вважає Михайло Жернаков.

Як писала "ДС", наприкінці грудня члени відповідної комісії не змогли набрати достатньої кількості голосів для обрання очільника САП .

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua