• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

На ЧАЕС поновили енергопостачання: Галущенко відзначив героїзм українських енергетиків

Фахівці НЕК "Укренерго" поновили електропостачання Чорнобильської АЕС та міста Славутич Київської області

Чорнобильська АЕС
Чорнобильська АЕС / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Telegram-каналі компанії "Енергоатом", передає "ДС".

"Українськими фахівцями НЕК "Укренерго" завершено ремонтні роботи на лінії 330 кВ Лісна — ЧАЕС та поновлено електропостачання Чорнобильської АЕС і міста Славутич", — йдеться у повідомліенні.

Ситуацію також прокоментував міністр енергетики Герман Галущенко.

"Сьогодні завдяки неймовірним зусиллям фахівців НЕК "Укренерго", наших атомників та електриків вдалося повернути електропостачання на ЧАЕС, захоплену російськими окупантами. Наші українські енергетики, ризикуючи власним здоров’ям та життям, змогли відвернути ризик можливої ядерної катастрофи, що загрожувала всій Європі. Тепер системи охолодження відпрацьованих ядерних збірок знову працюватимуть у штатному режимі, не від резервного живлення. Наголошую, що ЧАЕС — це об’єкт української енергетики, і нам не потрібна жодна допомога зі сторони будь-кого для забезпечення чи відновлення електропостачання на наші об'єкти", — написав міністр.

Галущенко відзначив героїзм українських енергетиків.

"Так, наші енергетики дійсно герої, але самими подвигами неможливо забезпечити ядерну безпеку в умовах військової агресії. Тому я ще раз звертаюся до наших міжнародних партнерів, Єврокомісії, МАГАТЕ, ООН, ОБСЄ: допоможіть нам захистити ядерні об’єкти! Зараз вкрай необхідно змусити ворога залишити АЕС та встановити 30-кілометрову демілітаризовану зону навколо об’єктів атомної енергетики України", — зазначив він.

Як писала "ДС", генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявляв, що технічні спеціалісти вже проводили ремонт пошкоджених електромереж.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua