• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

На фронті склалися добрі умови для вдалого контрнаступу України, — Інститут вивчення війни

Очікувана кульмінація наступу окупантів у районі Бахмута, завершений російський наступ в районі Вугледара і зупинений російський наступ у Луганській області, імовірно, створюють добрі умови для українських контрнаступальних операцій

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 5 березня, передає "ДС".

Експерти зазначають, що російські сили повернули собі ініціативу в Україні станом на 8 лютого, але відтоді російські сили не змогли скористатися цією ініціативою, щоб досягти якихось значних успіхів в оперативному відношенні.

Російські сили, найімовірніше, втратять ініціативу в Україні найближчими місяцями через імовірну кульмінацію їхніх трьох основних наступальних операцій, ідеться у звіті.

Українські сили вже перехоплювали ініціативу після кульмінації російського наступу із захоплення Сєвєродонецька і Лисичанська в липні 2022 року, а за кілька місяців провели контрнаступальні операції, унаслідок яких звільнили великі ділянки території в Харківській і Херсонській областях, нагадали в ISW.

Кульмінація нинішніх трьох наступальних операцій Росії, імовірно, дасть українським силам змогу розпочати контрнаступ у будь-якому місці вздовж лінії фронту, який вони визнають найпридатнішим для таких операцій, вважають експерти.

Як повідомляла "ДС", радник головнокомандувача Збройних Сил України генерал Віктор Назаров заявив, що контрнаступ Сил оборони України розпочнеться, коли буде отримано достатньо військової допомоги від західних партнерів, проте війна з Росією триватиме щонайменше рік.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua