• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

На Херсонщині російські окупанти помирають від тифу та холери через нестачу питної води, — ЗМІ (ФОТО)

Серед російських окупаційних військ в Україні зафіксовано спалахи тифу та холери

Реклама на dsnews.ua

Про це пише експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке після повідомлень у російських пропагандистських Telegram-каналах, передає "ДС".

За даними пабліка "Два майора", у Херсонській області вже є смертельні випадки через ці хвороби, а кількість інфікованих постійно зростає.

Причинами спалахів захворювань є дефіцит води та антисанітарія.

Повідомляється, що російським військовим видають лише 18 літрів води на 2 тижні у пластикових пляшках. Командирам наказано забезпечувати не менше 1,5 літра води на день, але за таких умов вода закінчується через чотири дні. Через нестачу води солдати змушені пити забруднену воду з річок та колодязів, фільтруючи її через тканину. Це призводить до масових захворювань на тиф та холеру.

Окупанти п'ють забруднену воду
Окупанти п'ють забруднену воду
Окупанти п'ють забруднену воду
Окупанти п'ють забруднену воду

Випадків побільшало з 15 червня. Минулого четверга один з російських солдатів розповів у відео, що його товариші здаються в полон через нестачу води.

"Три дні не було ні їжі, ні води", — розповів він.

Окупант скаржиться на відсутність води
Окупант скаржиться на відсутність води

Російська пропаганда у відповідь поширює фейки про спалах холери на підконтрольній Україні частині Херсонської області. Однак головний лікар місцевої інфекційної лікарні Олена Тимошенко спростувала ці повідомлення, наголосивши, що холери в регіоні не було вже 20 років і передумов для її спалаху немає.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua