• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

На об’єктах критичної інфраструктури з’являться офіцери з кіберзахисту

На об’єктах критичної інфраструктури та в органах держвлади України обіцяють створити посади офіцерів із кіберзахисту

На об’єктах критичної інфраструктури з’являться офіцери з кіберзахисту
На об’єктах критичної інфраструктури з’являться офіцери з кіберзахисту
Реклама на dsnews.ua

Про це за результатами засідання Ради нацбезпеки та оборони 24 січня заявив голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрій Щиголь, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

Нові посади вирішили створити після останньої кібератаки на сайти та ресурси держустанов, для запобігання майбутнім нападам.

Офіцери підпорядковуватимуться Службі захисту інформації. Їм обіцяють "зарплати не нижче ринкової".

За словами Щиголя, також планується змінити законодавство, щоб узаконити так званий bug bounty, коли людям пропонують винагороду за те, що вони знайшли вразливості в системі і повідомили про це.

Щодо останньої кібератаки у ніч на 14 січня, то у Держспецзв’язку повідомили, що з 22 постраждалих сайтів шістьом була завдана значна шкода. Протягом трьох днів їхню інфраструктуру відновили, а "чутлива інформація не була втрачена".

Як писала "ДС", у ніч на 14 січня сайт Міністерства освіти і науки України зламали невідомі люди. Також хакери зламали сайти Кабінету міністрів, Мінагрополітики, Міністерства закордонних справ, порталу "Дія" та низки інших відомств.

У СБУ заявили, що витоку персональних даних не було, контент сайтів не змінювався.

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що за кібератаками на сайти українських держорганів стоїть Росія. Подібну оцінку висловили і СБУ, і експерти Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Згодом у РНБО повідомили, що за масштабною кібератакою на урядові сайти України стоїть група хакерів UNC1151, пов'язана із білоруською розвідкою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua