• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

НАБУ зайнялось переслідуванням Пивоварського замість реальних проблем на митниці та ДПС – Фесенко

Замість розслідування актуальних корупційних скандалів НАБУ та САП займаються демонстрацією боротьби з корупцією та обирають собі зручних жертв, зокрема екс-міністра інфраструктури Андрія Пивоварського

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив політолог та керівник Центру політичного аналізу "Пента" Володимир Фесенко в блозі на "Українській правді".

Вчора з'явилась інформація, що колишньому міністру інфраструктури України Андрію Пивоварському повідомили про підозру у справі, яка стосується подій 2015 року. На думку політолога, справа може бути пов’язана із конфліктом бізнес-інтересів гравців ринку.

"Щодо Пивоварського, то я пам'ятаю, що у нього була непогана професійна репутація на посаді міністра. Якщо проблема була тоді (в 2015 р.), чому про неї згадали тільки зараз? Може, проблема не у Пивоварському, а в боротьбі різних "портових лобі", і в конфлікті різних бізнес-інтересів? А Пивоварський лише зручний об'єкт (такий собі "безпечний" "очкарик") для наїзду і демонстрації боротьби з корупцією. Хоча в коментах на цю ситуацію юристи пишуть, що закон про морські порти у версії 2015-го року не тільки дозволяв те, у чому звинувачують сьогодні екс-міністра, але і вимагав цього від нього", — зазначає Володимир Фесенко.

За його словами, ще однією причиною для відкриття справи може бути те, що нове керівництво НАБУ та САП хочуть показати суспільству, що посилюють активність.

"Ще одне ймовірне пояснення цієї справи: нове керівництво САП і нинішнє перехідне керівництво НАБУ (нові очільники Нацбюро ще не обрані за конкурсом) хочуть продемонструвати свою посилену активність, своє "рвеніє". Але на серйозні реальні справи часу не вистачає, тому, можливо витягнули з "архіву" одну зі старих "заготовок", яку свого часу чомусь не опрацювали, і вирішили використати її зараз. Але, як свідчить досвід, "показушні справи" зі статусними фігурантами (наприклад, колишніми міністрами) швидко розвалюються. Свого часу, зокрема, розвалилася справа Омеляна, теж колишнього міністра інфраструктури, та ціла низка інших подібних справ", — продовжує політолог.

Керівник Центру політичного аналізу "Пента" вважає, що у пріоритеті в антикорупційних органів мають бути актуальніші справи.

"Боротьба з корупцією і в умовах війни має бути одним з головних пріоритетів. Історія зі зловживаннями деяких чиновників Міністерства оборони це зайвий раз підтвердила. У суспільстві зараз чекають потужних розслідувань по митниці і фіскальній службі. Здавалось би, що антикорупційні зусилля НАБУ і САП, інших правоохоронних органів мають бути сконцентровані саме на нинішніх, актуальних корупційних справах, на тих зловживаннях, які послаблюють потенціал нашого спротиву ворогу. Це більш нагальні завдання, ніж "архівні справи". Тому нашим антикорупційним органам було б варто зосередитись на системній, а не показушній боротьбі з корупцією. Потрібен не медійний ефект, а такі справи, які б стосувалися нинішніх корупціонерів і закінчувались судовими вироками", — підсумовує Володимир Фесенко.

    Реклама на dsnews.ua