• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Намісник Лаври Павло просить Зеленського не виселяти УПЦ МП та "не вказувати", коли Різдво (ВІДЕО)

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павло Лебідь записав відео з проханням до президента Володимира Зеленського не забирати в Української православної церкви Московського патріархату 2 храми на території Лаври

Павло Лебідь
Павло Лебідь / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Відеозвернення Павла від 26 грудня розміщено на сайті, передає "ДС".

"Дорогий пане президенте, сьогодні нам повідомили сумну звістку про те, що монастир Києво-Печерської лаври УПЦ (МП) більше не має можливості служити у своїх відбудованих храмах верхньої території – Успенському соборі та Трапезній церкві. Директор музею (директор державного заповідника "Києво-Печерська лавра" – "ДС") повідомив нам про те, що ми можемо служити востаннє 31 грудня, а вже наступного дня, 1 січня, ми не маємо права переступити поріг Трапезного та Успенського соборів", — сказав він.

Павло додав, що він "понад 30 років є намісником Лаври" і разом із братією в 220 осіб "постійно моляться за державу та військо, і намагаються допомогти всім, хто потребує".

За його словами, УПЦ МП орендувала згадані храми та проводила там богослужіння, на які завжди приходило дуже багато віруючих. Оренда храмів закінчується 31 грудня.

Лебідь заявив, що він звертався до міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка щодо цієї ситуації, але відповіді не отримав.

Намісник Лаври закликав главу держави "не забирати" у УПЦ МП храми та зробити так, щоб "ті люди, які не мають нічого спільного з церквою, не вказували, коли нам святкувати Різдво Христове, не вказували нам до якої церкви ходити".

"Нам достатньо, коли ворог б'є по наших людей, нам достатньо того лиха і горя, коли люди голодують у холоді і без світла. І ще хочете забрати віру у людей? Хочете забрати останню надію? Не робіть цього. Дайте достойні укази Кабінету міністрів. Дайте укази партії, щоби не підписували ці бездарні документи проти церкви", — просить Лебідь.

За його словами, в УПЦ МП "не втручаються у політику, не втручаються в економіку".

"Ми тільки просимо, щоб Господь зберіг нас у нашій церкві, церкві для нас і в нашій державі", – підсумував Павло Лебідь.

Нагадаємо, УПЦ МП можуть "виселити" із двох головних храмів Києво-Печерської лаври, Термін оренди Трапезного та Успенського соборів Лаври спливає 1 січня.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua