• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Нардепи підтримали закон про визнання освіти, здобутої на тимчасово окупованих територіях

Верховна Рада схвалила в другому читанні закон щодо визнання результатів навчання людей, які проживають на тимчасово окупованій території України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в трансляції із зали парламенту, яку вів депутат Олексій Гончаренко, передає "ДС".

За відповідний законопроєкт №9591 проголосували 264 народні депутати.

Згідно із правками законопроєкту до другого читання, громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, матимуть право на здобуття або продовження здобуття освіти на території інших регіонів України коштом державного та/або місцевого бюджету з наданням місця в гуртожитку.

Для визнання освітніх результатів людей, які навчалися на тимчасово окупованих територіях України, проводитимуть атестацію. Утім, результати навчання на рівні вищої освіти можуть бути визнані в обсязі не більше 75 відсотків загального обсягу освітньої програми. Також результати навчання не визнаватимуться за переліком спеціальностей та професій, які затвердить уряд.

Нагадаємо, підтримати цей законопроєкт закликали правозахисні організації України. Там зазначають, що через окупацію протягом більш ніж 9 років сотні тисяч українських дітей вимушені були здобувати освіту на захоплених росіянами територіях. Але через те, що Україна не визнає документи про їхню освіту, постає питання щодо працевлаштування чи продовження навчання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua