• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

НБУ оштрафував банк "Конкорд" на 60,4 млн грн за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом

Національний банк України за результатами нагляду у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення (далі – запобігання та протидії) за діяльністю банків та небанківських фінансових установ, а також валютного нагляду у червні 2022 року застосував до АТ "АКБ "Конкорд" (ConcordBank) міру впливу у вигляді штрафу на суму 60,4 млн. грн., а також письмового попередження

НБУ оштрафував банк "Конкорд"
НБУ оштрафував банк "Конкорд"
Реклама на dsnews.ua

За результатами нагляду заходи впливу були застосовані до трьох банків та 117 небанківських фінансових установ, передає "ДС" з посиланням на прес-службу НБУ.

У НБУ уточнюють, що банк "Конкорд" порушив пункт 2 частини другої статті 6 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення" від 14 жовтня 2014 року № 1702-VII1, що полягає у неналежному виконанні обов'язків вивчення клієнтів.

Вказані факти порушень керівництво банку "Конкорд" частково визнало.

"Щодо заходів впливу НБУ з фінансового моніторингу ConcordBank зазначає, що деякі із зазначених порушень мають місце і будуть вжиті всі необхідні заходи для запобігання такому в майбутньому. Зокрема, банком уже враховано рекомендації щодо внесення змін до внутрішніх положень банку з питань фінансового моніторингу, зокрема щодо автоматизації окремих процесів вивчення діяльності клієнтів та пов'язані з організацією внутрішньобанківської системи та проведенням первинного фінансового моніторингу", — йдеться у повідомленні банку. Також банк залишає за собою право відстояти свою позицію у суді.

У 2018 році банк "Конкорд" вже був оштрафований НБУ на суму 1,55 млн грн, намагався оскаржити штраф у суді, але потім, як повідомлялося, позов було відкликано, оскільки керівництво та акціонери банку визнали факти порушень.

Як писали ЗМІ, до цього рішення банк міг підштовхнути Нацбанк, який 4 червня 2018 року повідомив громадськості про деталі схеми, яку перевірили в банку "Конкорд". "Група з 19 клієнтів банку провела між собою фінансові операції за рахунок 1 мільйона гривень, отриманих як зворотна фінансова допомога одним із клієнтів", — зазначили в Нацбанку.

Восени 2021 року банк "Конкорд" потрапив в історію про американські санкції, кібер-вимагачів та онлайн-торгівлю наркотиками. Тоді керівництво та акціонер банку спростували всі звинувачення.

Довідка. Банк "Конкорд" зі штаб-квартирою у Дніпрі на кінець 2021 року посідав 36 місце серед 72 українських банків (активи – 5 млрд грн). До групи "Конкорд" входять фінкомпанії "Кордпей", "Мастпей", "Прокард" та "Сінком", а також британська Electronic Payment Solutions LTD та мальтійська Moneycare Limited. Групою володіють сестри Олена Сосєдка та Юлія Сосєдка (56,2% та 43,8% акцій відповідно).

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua