• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Не хочуть визнати поразку": мати матроса крейсера "Москва" розповіла подробиці загибелі корабля

Під час аварії ракетного крейсера "Москва" Чорноморського флоту РФ після влучення українських ракет "Нептун" загинуло близько 40 членів екіпажу і дуже багато людей отримали тяжкі поранення

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла мати матроса-строковика, раніше мобілізованого служити на крейсері, передає "ДС" з посиланням на Novaya Gazeta Europe.

"Син сказав, що крейсер був підбитий з суші, з українського боку. Просто так пожежа не сталася б. Є загиблі, є поранені, є зниклі безвісти. Син мені зателефонував, коли їм дали телефони. У них залишилися документи і (їх особисті) телефони на крейсері. Він мені дзвонить і плаче від того, що побачив. Це було страшно. Зрозуміло, що не всі вижили", — сказала вона.

За словами жінки, в крейсер влучили трьома ракетами "Нептун" і екіпаж корабля самостійно намагався загасити пожежу.

Вона зазначила, що на кораблі загинуло близько 40 людей, дуже багато поранених та кілька зникли безвісти. Поранені переважно з відірваними кінцівками.

Жінка також вважає, що влада не повідомляє подробиць аварії корабля, оскільки це буде визнанням поразки.

"У ЗМІ, зрозуміло, що не говорять усіх подробиць. Чому? Тому що Міністерство оборони не хоче визнавати поразки з боку України. Не хоче визнавати, що такий крейсер зазнав аварії", — сказала вона.

Як писала "ДС", 13 квітня голова Одеської ОВА Максим Марченко повідомив, що флагман Чорноморського флоту Росії крейсер "Москва" спалахнув після влучення в нього української ракети "Нептун".

Міноборони РФ спочатку стверджувало, що крейсер "Москва" — на плаву, замовчуючи причини пожежі. Згодом міністерство підтвердило загибель корабля.

Російський крейсер "Москва" став найдорожчою воєнною втратою РФ у війні з Україною. За даними Forbes, вартість корабля становить близько 720 млн доларів.

Директор Інституту вивчення морського потенціалу Росії при Військово-морському коледжі США професор Майкл Петерсен заявив, що ракетний удар ВМС України по крейсеру "Москва" — це важлива перемога на морі.

Зазначимо, раніше опублікували імена не менше 31 члена екіпажу ракетного крейсера "Москва" ЧФ РФ, знищеного ВМС України, які не виходять на зв'язок та не були госпіталізовані.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua