• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

"Не матиме жодної юридичної сили": ЄС відреагував на "приєднання" чотирьох областей України

Рада Європейського Союзу та глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн засудили російську анексію чотирьох областей України та запевнили, що ніколи не визнають ці території частиною РФ

Урсула фон дер Ляєн
Урсула фон дер Ляєн
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомиленнях Урсули фон дер Ляєн у Twitter, а також на сайті Ради ЄС, передає "ДС". 

Очільниця Єврокомісії наголосила, що незаконна анексія, проголошена Путіним, нічого не змінить. 

"Усі території, незаконно захоплені російськими загарбниками, є українською землею і завжди будуть частиною цієї суверенної держави", — зазначила вона.

Рада ЄС заявила, що Росія ставить під загрозу глобальну безпеку, підриваючи заснований на правилах міжнародний порядок та грубо порушуючи фундаментальні права України на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

"Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо ні незаконні "референдуми", організовані Росією як привід для подальшого порушення незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України, ні їхні сфальсифіковані та незаконні результати. Ми ніколи не визнаємо цю незаконну анексію", — йдеться в повідомленні.

У Раді ЄС наголосили, що ці рішення є недійсними й не можуть мати будь-якої юридичної сили.

"Крим, Херсон, Запоріжжя, Донецьк та Луганськ — це Україна. Ми закликаємо всі держави та міжнародні організації беззастережно відкинути цю незаконну анексію", — додали міністри країн ЄС.

У ЄС також підкреслили, що рішуче підтримують Україну та її народ, а ядерні погрози з боку кремля, мобілізація та спроба анексії не похитнуть рішучості Європи.

Євросоюз також наголосив, що посилить санкції у відповідь на такі дії Росії, а також продовжуватиме надавати "потужну" економічну, військову, соціальну та фінансову підтримку Україні "стільки, скільки потрібно".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua