• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

"Не потрібні історичні інновації": посол ЄС назвав найлегшу рекомендацію

Для виконання рекомендацій Євросоюзу Україні не потрібно запроваджувати історичні інновації. Найпростішою рекомендацією є призначення голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми дуже добре знаємо, що ЄС готовий допомогти вам, а українська влада знає, що потрібно зробити. Для виконання цих рекомендацій не потрібні історичні інновації. Я дуже пишаюся тим, що на моїх зустрічах наразі після 23 червня з українським керівництвом, міністрами та радниками Зеленського є розуміння терміновості та щире бажання виконати ці рекомендації", — сказав Маасікас.

Він наголосив, що в цьому списку немає особливих проблем, через які можна було б стверджувати, що це неможливо під час війни.

"Звісно, війна не лише вбиває людей, а й ускладнює багато речей. Це зрозуміло. Хтось може виправдано сказати: "Як можна реформувати службу безпеки, доки триває війна?" Одним із величезних досягнень України під час цієї війни є збереження уряду та демократії в Україні, тож навіть у березні у дуже важкі дні, перші тижні Верховна Рада збиралася і ухвалювала реформи та закони, що дає мені сподівання та впевненість у тому, що проблеми, які я зазначив щодо рекомендацій, можна вирішити", — зазначив дипломат.

Маасікас звернув увагу на те, що цей список є не вимогами, а рекомендаціями Україні, які є проявом довіри до країни.

За його словами, призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – технічно найпростіша з рекомендацій ЄС.

"Ще в грудні завершила роботу комісія з призначення САП. Тож дійсно, якщо запитати мене, що технічно найпростіше з цього списку, то це точно має бути цей пункт. Чекаємо на подальші кроки української влади", — сказав Маасікас.

Нагадаємо, 3 лютого конкурсна комісія з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не змогла провести засідання та оголосити переможця конкурсу.

11 липня посли країн "Великої сімки" вкотре закликали Україну призначити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

23 червня Європейська Рада проголосувала за надання Україні та Молдові статусу країни-кандидата у члени Європейського Союзу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua