• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

"Не обов'язково трощити": Ткаченко розповів, як прибрати пам'ятник Катерині ІІ в Одесі

Пам'ятник Катерині ІІ в Одесі навряд чи слід залишати, але позбавитися його слід у законний спосіб

Олександр Ткаченко
Олександр Ткаченко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає "ДС"

"Щодо пам'ятника Єкатерині ІІ в мене очевидна думка: навряд його потрібно залишати. Проте це першочергово має бути рішення одеських депутатів з відповідним зверненням до нас. Якщо воно надійде — не сумнівайтеся, ми дамо згоду", — сказав він.

Міністр наголосив, що для знесення пам'ятника є законна процедура. 

"Якщо пам'ятка належить до списку місцевої культурної спадщини, то місцева влада подає до нас рішення щодо винесення її з цього списку. У такому випадку пам'ятник можуть перенести на якусь алею радянських пам'ятників чи віддати до музею. Тобто не обов'язково трощити. Якщо це національна пам'ятка, то вносимо пропозицію до Кабміну, де ухвалюється відповідне рішення. Ми просимо місцеві органи влади вирішувати, зважаючи на думки експертів, але також і на місцеві традиції чи історії, пов'язані з тим чи тим місцем", — пояснив Ткаченко. 

Він додав, що Мінкульт підтримує процес декомунізації, утім не може наказувати закладам культури, що їм робити. 

"Треба діяти відповідно до закону і не забувати, що ми толерантна європейська держава, а тому відмова від радянської спадщини має відбуватися прозоро з обговоренням експертів та з урахуванням нюансів регіонів", — наголосив Ткаченко.

Нагадаємо, у 1775 році російська імператриця Катерина ІІ розпустила останню Січ й заарештувала кошового отамана Петра Калнишевського. Території Дикого Поля вона анексувала та направила російських аристократів та переселенців з Балкан заселяти неосвоєні терени. Ці території дістали назву "Новоросія". У 1783 році Російська імперія анексувала Кримський півострів, зруйнувавши Кримський ханат у Бахчисараї.

Як писала "ДС", пам'ятник Катерині ІІ в Одесі пропонують прибрати. Жартівлива електронна петиція про те, щоб замінити його на скульптуру порноактора Біллі Геррінґтона, набрала понад 25 тисяч підписів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua