• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Несертифікований гемостатик "Кровоспас" несе загрозу для життя українських військових, – блогер

Крім неякісних китайських турнікетів, загрозу для життя українських військових становлять несертифіковані кровоспинні бинти-гемостатики, серед яких широковідомий "Кровоспас"

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це пише аналітик Валерій Щербина у своєму блозі, передає "ДС".

За його словами, досі волонтери не звертають увагу на сертифікацію і якість гемостатичних кровоспинних бинтів, які є у кожній аптечці, наявність належного маркування на упаковці, а виходять із дефіциту і часто кладуть в тактичні аптечки що завгодно.

Як приклад Щербина наводить кровоспинний гемостатичний бинт "Кровоспас", який виготовляє група ентузіастів кустарним способом.

"Після повномасштабного вторгнення "Кровоспас" почала виготовляти група ентузіастів кустарним способом, збираючи пожертви на усі витратні матеріали. Їхній продукт не має медичної реєстрації і його виробництво суперечить технічному регламенту щодо медичних виробів. Крім того, "Кровоспас" не сертифікований", а це означає, що він не пройшов усіх необхідних етапів перевірки безпеки для використання з відкритими ранами" — заявляє Щербина.

За словами аналітика, виробництво кровоспинного бинта знаходиться в приміщенні, яке не призначене для виробництва медичних виробів.

"Умови, в яких знаходиться так званий цех, можна впевнено назвати антисанітарними. Воно далеке від усіх звичайних санітарних вимог та гігієни, які є нормою для подібних приміщень у медичній сфері. Крім того, виробники даного бинта не несуть жодної відповідальності за якість виробу у випадку форс-мажорних ситуацій. Виробник не надає жодних документів або сертифікатів, які б підтверджували якість чи відповідність "Кровоспасу" стандартам. Крім того, до процесу виготовлення кровоспинних бинтів залучають практично усіх охочих з вулиці" — зазначив Валерій Щербина

"За свідченнями волонтерів та медиків, які виконують завдання із медичної евакуації поранених на передовій, якість даного кровоспинного доволі суттєво знизилась. До прикладу, військовий медик Олексій Тичинський наголошує на тому, що до ефективності "Кровоспасу" є питання" — йдеться в матеріалі Щербини.

За словами блогера, ще одна волонтерська організація "Крила Перемоги", комплектуючи тактичні аптечки для військовослужбовців взагалі не кладе до них "Кровоспас", а комплектуює аптечки більш якісними гемостатичними засобами.

Волонтери організації наголошують, що ефективність цього кровоспинного бинта "така собі" і залишає бажати кращого, його якість вони оцінюють не високо. Така оцінка пояснюється тим, що організація отримала чимало негативних відгуків щодо цього кровоспинного засобу від медиків тактичної евакуації поранених бійців.

Негативної думки щодо "Кровоспасу" дотримується й низка інших волонтерських організаціій та блогерів

    Реклама на dsnews.ua