• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Немає ілюзій: генсек ООН закликав оновити Радбез відповідно до реалій

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликає реформувати міжнародні інституції, щоб зупинити фрагментацію світової спільноти

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив, виступаючі на засіданні генеральної асамблеї ООН, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, вибудована після Другої світової війни система міжнародних інституцій потребує негайних змін.

"Настав час оновити багатосторонні інституції, виходячи із економічних та політичних реалій ХХІ сторіччя, що ґрунтуються на рівності, солідарності та універсальності, закріплених у принципах Статуту ООН й міжнародного права", — сказав Гутерреш.

На його переконання, це передбачає реформування Радбезу відповідно до сучасного світу й "зміну міжнародної фінансової архітектури, аби вона стала дійсно універсальною та служила глобальною страховкою для держав, які опинилися у скруті".

"Ми наближаємося до Великого Розлому в економічній та фінансовій системах, а також торговельних відносинах. Розлому, що наражає на небезпеку єдиний відкритий інтернет, у якому існують різні стратегії стосовно технологій та штучного інтелекту, а також потенційно суперечливі безпекові рамки", — зауважив генсек.

При цьому він визнав, що впровадити необхідні зміни буде складно.

"Я не маю ілюзій: реформи — це питання влади. Я розумію, що існує багато конкуруючих інтересів й планів. Однак, альтернатива реформам — не статус кво, а подальша фрагментація. Йдеться про реформування або розрив", — підсумував Гутерреш.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua