• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

"Новорос" Царьов офіційно став зрадником України

Вирок Шевченківського районного суду Києва, яким колишній нардеп від Партії регіонів, помічника російських окупантів Олега Царьова визнано винним у державній зраді, 6 березня набрав законної сили

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Київського апеляційного суду, повідомляє "ДС".

Зазначається, що згідно з пред'явленим обвинуваченням, Олег Царьов, з квітня по травень 2014 року, будучи народним депутатом України та кандидатом на пост президента України, тобто представником влади, діючи навмисне, здійснив публічні заклики до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державної межі України з порушенням порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу з використанням засобів масової інформації.

Шевченківський районний суд Києва 3 травня 2022 року визнав Царьова винним у злочинах, передбачених ч. 2 ст. 110 ("Зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України"), ч. 3 ст. 109 ("Дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади") Кримінального кодексу України (у редакції станом на 11 квітня 2014 року) та призначив покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з позбавлення першого рангу держслужби та забороною обіймати виборні посади протягом трьох років.

Крім того, Шевченківський районний суд звернувся до президента з поданням про позбавлення Царьова державної нагороди – ордену "За заслуги" ІІІ ступеня. Зазначається, що зрадник продовжив антиукраїнську діяльність та підтримав повномасштабну війну Росії проти України, "яка триває з 2014 року і перейшла в фазу справжнього геноциду української нації, із проявами мародерства, знущанням і насильством над цивільними, в тому числі дітьми й жінками". Царьов також "приймав активну участь спільно з російськими "військовими" в антилюдських заходах, прикриваючись "благодійною" місією у формі псевдодопомоги мешканцям Київської області у час, коли російські "військові" знищували все живе на території України". На думку суддів, це свідчить про "відсутність в обвинуваченого Олега Царьова морально-етичних та загальноприйнятих людських засад й орієнтирів в частині поваги до державних інституцій, а також держави Україна в цілому".

Захисник колишнього нардепа подав апеляцію. 6 березня 2023 року Київський апеляційний суд залишив вирок чинним.

Нагадаємо, 3 травня 2022 року Шевченківський районний суд Києва заочно засудив колишнього народного депутата Олега Царьова до 12 років позбавлення волі. Політика визнали винним у публічних закликах до сепаратизму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua