• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Новий омбудсмен: Стефанчук запропонував кандидата, який замінить Денісову

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс пропозицію щодо кандидатури на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Новим омбудсменом може стати народний депутат України Дмитро Лубінець

Дмитро Лубінець
Дмитро Лубінець
Реклама на dsnews.ua

Про це Стефанчук повідомив на сторінці у Facebook, передає "ДС".

"Вірю, що його досвід на посаді голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, а також його професійні та людські якості створять усі необхідні передумови для виконання в повному обсязі повноважень, покладених на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", – написав Стефанчук.

За даними ЗМІ, Дмитро Лубінець почав політичну кар'єру у 2010 році і виграв вибори в Волноваський міській раді шостого скликання. У той же період він став першим заступником голови громадської організації під назвою "Народно-патріотичний союз Донбасу".

У дев'ятому скликанні парламенту Лубінець обіймає посаду голови Комітету з прав людини. Наразі депутат безпартійний.

Нагадаємо, 31 травня народні депутати висловили недовіру Уповноваженому з прав людини Людмилі Денісовій, зібравши відповідні підписи у Раді. Пізніше цього ж дня її звільнили.

За словами Денісової, цей механізм порушує Конституцію, закони України та міжнародне право. Ексомбудсманка має намір оскаржити у суді звільнення з посади.

Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що ексомбудсманка не передавала матеріали щодо зґвалтувань, про які вона інформувала в соціальних мережах, до прокуратури. Натомість уповноважена "надсилала листи".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua