• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Про долю скіфського золота з краєзнавчого музею Мелітополя нічого не відомо, – мер

Про долю скіфського золота, викраденого російськими окупантами з Мелітопольського краєзнавчого музею, наразі нічого не відомо

Мелітополь
Мелітополь
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів у коментарі "Радіо Свобода" мер Мелітополя Іван Федоров, передає "ДС".

"Трохи більше тижня тому мав приїхати якийсь експерт із Криму, який повинен був зробити оцінку цього скіфського золота, щоб розуміти його цінність та автентичність. Яка доля цього скіфського золота зараз, у нас немає інформації. Після приїзду цього експерта жодного разу жоден зі співробітників музею цього скіфського золота не бачив", – сказав Федоров.

За його словами, скіфське золото, яке зберігалось у краєзнавчому музеї Мелітополя є оригінальним і "майже безцінним".

Іван Федоров також пояснив, що нещодавня заява голови Запорізької обладміністрації Олександра Старуха про те, що "скіфське золото не в окупантів і його вдалося врятувати", стосувалася експонатів іншого музею у Запорізькій області – Кам’яної могили.

"Є невелика плутанина, тому що на території Мелітопольського району є ще один знаковий музей – Кам'яна могила, і там дійсно були копії", – уточнив Федоров.

"Радіо Свобода" нагадує, що 27 квітня в Запорізькій ОВА повідомили про отримання інформації щодо захоплення росіянами Мелітопольського краєзнавчого музею. Зазначалося, що "колаборанти вказали росіянам місце, де зберігається скіфське золото, знайдене археологами у 50-х роках минулого сторіччя".

Як писала "ДС", Російські окупанти викрали телевізори з музею-інсталяції "Зірка Полин" в Чорнобилі.

У Харківській області російські загарбники прямим влучанням ракети знищили Національний музей Григорія Сковороди — маєток, в якому філософ прожив свої останні роки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua