• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

"Обривають" гарячу лінію: росіяни цікавляться здачею у полон в Україні ще до мобілізації

Російські громадяни, які ще не отримали повістку в рамках часткової мобілізації, дзвонять на "гарячу лінію" в Україні щодо здачі в полон

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону, повідомляє "ДС".

"Дуже багато зараз звернень на гарячу лінію від новомобілізованих росіян або навіть від тих, хто ще не мобілізований. Дзвонять і кажуть: "У разі, якщо мене мобілізують, які мої дії, що я маю зробити?", — розповів він, додавши, що дзвонять також із окупованого Криму.

За словами Юсова, така масштабна готовність здатися в полон викликана низькою мотивацією та відповідним психоемоційним станом цієї хвилі мобілізації.

Представник ГУР зазначив, що в окупованих районах Донецької та Луганської областей мобілізація швидко завершилася через відсутність чоловіків.

"Після псевдореферендумів та насильницької паспортизації окупанти можуть почати мобілізувати чоловіків і на інших тимчасово окупованих територіях України", — не виключив Юсов.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна гарантує російським військовим, що здалися в полон, цивілізоване поводження, таємницю обставин здачі в полон і можливість не повертатися до Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua