• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Обстріли та повітряна розвідка: Наєв розповів, що відбувається на північному кордоні

Ситуація на північних рубежах України нині контрольована

Сергій Наєв
Сергій Наєв / Командування Об'єднаних сил ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв, передає "ДС".

За його словами, ситуація на північній ділянці кордону контрольована. Водночас росіяни продовжують систематично обстрілювати з артилерії прикордоння Сумської та Чернігівської областей і ведуть повітряну розвідку, щоб готувати обстріли критичної цивільної інфраструктури та викривати системи протиповітряної оборони.

"Ворожі авіаудари завдаються переважно по військових об’єктах та інфраструктурі. Але, на превеликий жаль, унаслідок цих ударів є чисельні випадки руйнування цивільних об’єктів та жертв серед місцевого населення", — додав Наєв.

Він зазначив, що до дій на північному напрямку противник залучає два угруповання прикриття державного кордону, які розгорнуті у південній частині Білорусі та на територіях Брянської і Курської областей РФ, загальною чисельністю близько 17 тис. людей.

Крім того, на полігонах Білорусі — близько 2800 російських армійців, а на військових аеродромах — літаки та гелікоптери Повітряно-космічних сил ЗС РФ.

"Але, незважаючи на це, ми продовжуємо підсилювати Північне угруповання військ, готуємо резерви. Здійснюємо моніторинг обстановки, переозброюємося на більш сучасні іноземні зразки, вдосконалюємо тривалі фортифікаційні споруди, підвищуємо щільність мінування території прикордонних смуг, навчаємо людей", — додав Сергій Наєв.

Як писала "ДС", у квітні втрати російських окупаційних сил знизилися приблизно на третину, якщо порівнювати з попередніми місяцями: британська розвідка назвала причину.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua