• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Одеса знеструмлена через дві аварії на електропідстанції

В Одесі ввечері 3 лютого та зранку 4 лютого сталися дві масштабні аварії на підстанції "Укренерго". Внаслідок цього значна частина міста до навколишні райони знеструмлені. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вже доручив направити до Одеси всі наявні в уряду генератори

Реклама на dsnews.ua

Про аварію повідомляє "ДТЕК Одеські електромережі", передає "ДС".

Ввечері 3 лютого внаслідок масштабної аварії на електричній підстанції тимчасово знеструмлені три райони Одеси та частина Одеського району.

Знеструмлені об’єкти критичної інфраструктури, промисловість і побутові клієнти в Суворівському, Приморському та Малиновському районах. Це сталося через аварію на підстанції "Укренерго". 

"Енергетики НЕК "Укренерго" усувають аварію. Електропостачання буде відновлено після завершення робіт", — зазначили в ДТЕК.

Зранку 4 лютого сталася друга масштабна аварія на підстанції.

 "Енергетики докладають максимум зусиль, щоб заживити об’єкти критичної інфраструктури. Фахівці "Укренерго" усувають аварію. Електропостачання буде відновлено відразу після завершення робіт", — повідомляє "ДТЕК Одеські електромережі".

Очільник Одеської ОВА Максим Марченко повідомив, що станом на 10:00 через аварію та пожежу, яка виникла вранці на енергетичному об’єкті, в Одеському районі та Одесі відбуваються аварійні відключення світла.

"Наразі триває підключення до електроенергії основних об’єктів критичної інфраструктури (котелень, водопровідних станцій, лікарень тощо). Енергетики роблять все можливе для усунення наслідків аварії, відновлення електропостачання потребує певного часу", — написав він.

У зв’язку зі складною ситуацією, яка сталася на Одещині внаслідок аварії на одній із високовольтних підстанцій, прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив протягом доби завезти до Одеси всі потужні генератори, які є в наявності у Міністерства енергетики.

Шмигаль зазначив, що підстанція, на якій сталася аварія, була неодноразово пошкоджена внаслідок російських атак.

 "В Одесі та прилеглих районах застосовані аварійні відключення. Ситуація складна, масштаб аварії суттєвий, швидко відновити енергоживлення — зокрема критичної інфраструктури — неможливо", — написав голова уряду у Telegram.

Шмигаль зазначив, що на позачерговому засіданні уряду доручив утворити цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики, за участі виконувача обов’язків міністра внутрішніх справ, голів ДСНС та ОВА, керівника "Укренерго", представників Мінінфраструктури та інших міністерств і відомств.

"Зараз основна мета — заживити критичну інфраструктуру та багатоквартирні будинки, опалення яких залежить від електропостачання. Також у місто має бути перевезена газотурбінна електростанція потужністю 25 МВт, надана нашими партнерами зі США", — додав прем’єр.

Також він дав завдання Міністерству зовнішніх справ звернутися до Туреччини по додаткову підтримку у вигляді суден-електростанцій.

"В Одесі мають цілодобово працювати всі "Пункти незламності". Задля координації роботи у місто вирушили міністр енергетики та керівник "Укренерго"", — сказав Шмигаль.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua