• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Одеського пропагандиста-"новороса" засудили до 14,5 років ув'язнення

Постійний учасник російських ток-шоу відомий одеський пропагандист Єгор Кваснюк був визнаний винним і засуджений заочно до 14,5 років позбавлення волі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора, повідомляє "ДС".

Так, одеський пропагандист – керівник громадської організації "Єдина Русь" визнаний винним у публічних закликах до насильницької зміни конституційного ладу та сприяння діяльності терористичної організації (ч. 3 ст. 109, ч. 1). 258-3 КК України). Вироком суду йому призначено покарання у розмірі 14 років та 6 місяців позбавлення волі із конфіскацією майна.

Прокурори в суді довели, що засуджений, будучи активним учасником так званого руху "Антимайдан", у квітні 2014 року під час відеоконференції з представником "Південно-Східного фронту" у рамках програми "На самом деле" висловлював заклики до створення на території південних та східних областей України за допомогою насильства окремого державного утворення "Новоросія".

Кваснюк пропагував запровадження на території Одеси та області альтернативної "влади" – Одеської громади, а також про приєднання до "Новоросії" Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей.

Наприкінці травня 2014 року, побоюючись притягнення до відповідальності за антиукраїнську пропаганду, виїхав із Одеси на окуповану територію Луганської області, де сприяв діяльності так званих "ДНР" та "ЛНР".

З метою популяризації діяльності "ДНР", "ЛНР" та висвітлення їхньої незаконної діяльності у позитивному ракурсі він публічно виступав у засобах масової інформації та в інтернеті. Закликав до ведення збройного опору силам антитерористичної операції, здійснення терористичних актів, захоплення та подальшої окупації території України, встановлення на захоплених територіях влади терористичних організацій та створення на них псевдодержавного утворення "Новоросії".

В Офісі генпрокурора не назвали імені засудженого, проте з фотографій зрозуміло, що йдеться про Єгора Кваснюка.

Як повідомляла "ДС", 1 березня колишньому керівнику Нацполіції Вінницької області Антону Шевцову оголосили підозру у державній зраді.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua