• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

Офіс Президента розпочав передчасну "битву" за вплив на Київ коли йдуть важкі бої за Бахмут, – Українська правда

Конфлікт між Офісом Президента та мером Києва Віталієм Кличком щодо пунктів обігріву стався через бажання ОП позбавити Кличка впливу на столицю. А колишнього очільника КМВА Миколу Жернова могли зняти за те, що він "недостатньо перебирав повноту влади у Кличка"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у статті "Української правди", передає "ДС".

"Протистояння ОП і Кличка на фоні "пунктів незламності" – продовження старого політичного конфлікту за владу в столиці. Ще за часів першого очільника президентської адміністрації Зеленського Андрія Богдана ОП намагався якщо не збити Кличка з ключової мерської посади, то хоча б суттєво "мінуснути" його повноваження. І час від часу ці спроби повторювалися. Новий, до того ж публічний, виток конфлікту між Офісом президента та Кличком – найпряміша ознака того, що навіть у часи великої й виснажливої війни політичне протистояння триває. Паралельно з важкими боями за Бахмут точиться й передчасна "битва" за вплив на Київ. І перший крок у ній робить Офіс президента", — йдеться у публікації.

Видання зазначає, що після початку повномасштабного вторгнення у Києві була створена "паралельна до Кличка" військова адміністрація, яка мала перебрати на себе частину владних повноважень. Перший очільник КМВА Микола Жернов, за затвердженою Валерієм Залужним структурою КМВА, на час війни мав ширші повноваження в місті, ніж мер. Але небажання Жернова вступати в політичні свари могло стати причиною його відставки, пишуть автори статті.

"Сам Жернов у приватних розмовах завжди підкреслював, що він військовий і влазити у жодні політичні конфлікти, зокрема з чинним мером, не збирається. Що, власне, і могло стати причиною його відставки. Як припускає наближене до КМВА джерело, ОП зняв Жернова за те, що він недостатньо перебирав повноту влади у Кличка", — зазначається у матеріалі.

Ще один "наступ" на Кличка з боку ОП – призначення новим очільником КМВА Сергія Попко, який є протеже керівника ОП Андрія Єрмака. Він має забрати частину повноважень мера, вказують журналісти.

    Реклама на dsnews.ua