• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Окупанти готуються вивозити дітей з Луганщини: проводять "медичні огляди"

Окупанти запланували проведення нових "медичних оглядів" для дітей на окупованій частині Луганської області, щоб підготувати їх до подальшого вивезення до РФ

Окупанти запланували проведення нових "медичних оглядів" для дітей
Окупанти готуються вивозити дітей з Луганщини / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Центру національного спротиву, передає "ДС".

"Так звані "медичні огляди" на тимчасово окупованих територіях є лише фікцією, яку росіяни використовують як привід для подальшого вивезення дітей до РФ. Жодних медичних оглядів реально не проводиться, але дітям ставлять вигадані діагнози та використовують це, щоб вивезти їх "на лікування" у медичних закладах Росії", — кажуть у відомстві.

На переконання аналітиків ЦНС, ця процедура є складовою державної політики РФ, спрямованої на геноцид українців.

"Так, уряд РФ виділив понад 1,4 млн рублів на проведення "профілактичних медичних оглядів" у 2023 році. Керує даним процесом уповноважена Путіним з прав дітей Марія Львова-Бєлова. 17 березня 2023 року Міжнародним кримінальним судом у Гаазі було видано ордер на арешт Львової-Бєлової та Путіна за незаконну депортацію українських дітей", — нагадують у Центрі.

ЦНС закликає мешканців окупованих територій в жодному разі не пускати своїх дітей на будь-які "медичні огляди", які проводять окупанти.

"Це призведе лише до того, що дітей примусово вивезуть "на лікування" до РФ, де вони зрештою потраплять до російських дитбудинків", — пояснили у Центрі.

Як писала "ДС", російські окупанти облаштували табори для військового вишколу на землях фермерів на захопленій частині Луганської області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua