• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Окупанти посилюють фільтрацію на Запоріжжі: понад 500 мелітопольців у полоні

Російські загарбники проводять жорстку фільтрацію на окупованому Запоріжжі. У Мелітополі понад 500 мешканців перебувають у російському полоні, а в Бердянську лише після проходження "фільтрації" видають перепустки для виїзду з міста

Реклама на dsnews.ua

Про це зокрема овідомив мер Мелітополя Іван Федоров в ефірі телемарафону, передає "ДС".

За його словами, росіяни дивуються тому, що навіть після року окупації у Мелітополі є спротив. Адже вони, навпаки, очікували підтримки. Тому окупанти масово намагаються знайти тих людей, які чинять спротив.

"Сьогодні більш ніж 500 мешканців міста Мелітополь перебувають у полоні. Це саме після таких фільтрацій, які проводить ворог після кожної вдалої спроби ліквідації або заподіяння шкоди колаборантам, або складам, або масовому скупченню рашистських військових", — сказав Федоров.

Він зазначив, що масова фільтрація проводиться вкрай жорстко. Росіяни проводять обшуки, застосовують тортури та знущання.

До того ж, окупанти влаштовують судилища. Так, за слова "Слава Україні" та будь-яке інше висловлення проукраїнської позиції штрафують на 30 тисяч або садять "на підвал".

Федоров зауважив, що ворог обрав Мелітополь як логістичний та адміністративний вузол, саме через нього йде 70% трафіку до тимчасово окупованого Криму. Тож росіяни намагаються масово закрити в домівках місцевих мешканців, щоб Україна отримувала менше інформації.

Крім того, як повідомив Генштаб ЗСУ, у Бердянську Запорізької області російська окупаційна "адміністрація" видала розпорядження місцевим жителям до 1 квітня отримати в міській комендатурі перепустки для переміщення тимчасово захопленими територіями області.

У зведенні йдеться, що жителі Бердянська зможуть отримати перепустки за умови "успішного проходження фільтрації". Окупанти видаватимуть перепустки окремо на людей та на транспортні засоби.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua