• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Окупанти різко посилили фільтраційні заходи у Маріуполі

В окупованому Маріуполі Донецької області фіксують раптове посилення репресивного режиму

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заступник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив у Telegram, передає "ДС".

За його словами, відбувається глобальна "зачистка" в Центральному, Приморському й Кальміуському районах, переважно в місцях проїзду військової техніки та дислокації окупантів. Патрулі у складі комендатури й "міністерства державної безпеки" ввели поквартирний обхід.

Окупанти перевіряють телефони на наявність компрометувальних фото, повідомлень у соціальних мережах і приватного листування. Також проводять обшуки будинків у пошуку української символіки, літератури та іншої зброї, переписують особисті дані всіх жителів.

"Процес фільтрації не зупиняється. Загальна черга в кількісних показниках лише по Центральному району міста сягає 15 тис. людей. Щоденно максимально до 30 людей проходять фільтрацію, із них у середньому до 5 людей щоденно зникають через арешти прямо в будівлі райвідділку поліції окупантів. Без папірця про фільтрацію неможливе працевлаштування на будь-яку роботу, тому люди змушені йти на принизливу й ризиковану процедуру заради виживання", – написав Андрющенко.

Також він додав, що нещодавно ЗМІ окупантів повідомили про скасування необхідності дактилоскопії під час перетину кордону для жителів окупованих територій. Проте 3 листопада вийшло роз'яснення, що дактилоскопія залишається необхідною процедурою для біженців.

Як повідомляла "ДС", у тимчасово окупованому росіянами в Маріуполі деякі жителі досі живуть у наметах і готують на вогнищах, бо їхні будинки розбомбили окупанти, а нове житло не надали.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua